Hoşgeldiniz.

diş ağrısı nasıl başlar Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Mide Ağrısı mide ağrısı nedenleri - mide ağrısı bitkisel tedavi - mide ağrı Karın

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Diş ağrısı nasıl başlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  diş ağrısı nasıl başlar

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Diş Ağrısı Nedenleri

  Sürekli diş ağrısı çeken insanlar, bir müddet sonra diş ağrısı nedenlerini araştırmaya başlar. Diş ağrısı zonklama, yirmilik diş ve çürüme gibi nedenlerden ortaya çıkar. Bu gibi durumlardan uzak durmak için, düzenli olarak diş bakımını yapmamız gerekir. Diş ağrıları genellikle diş çürümesinden meydana gelir. Ancak bir diğer sebep ise, dişte bulunan sinirler ve damak zarar görmüş veya tahriş olmuş ise, yinede şiddetli ağrı oluşturabilir. İnsanlar genellikle sert kabuklu besinleri, dişleriyle kırmayı tercih ederler. Bu tercih oldukça yanlış bir tutumdur. Sert cisimlerden, örneğin fındık ve ceviz gibi kuruyemiş besinleri dişle kırmak dişin ömrünü kısaltır. Burum dışında, uzun süreli şiddetli ağrılar doğurabilir.
  Böyle durumlarda diş hekimlerine başvurunuz. Diş hekimi sorunu çözmekte zorlanmayacaktır. Çözüm olarak isedolgu veya kanal tedavisi uygulanır. Diş hekiminden çekinen insanların ise, eğer diş ağrısı ilerlememiş boyutta ise bitkisel yöntemlere başvurulabilir. Dişte çürük veya oyuk gibi durumlar söz konusu ise, kanal tedavi yada antibiyotik kullanılmalıdır. Antibiyotik kullanımı ise kesinlikle rastgele alınmamalıdır. Antibiyotik diş hekimi kontrolünde alınmalıdır. Antibiyotik sonuç vermediği taktirde dişe kanal tedavisi yapılır. Diş ağrısının nedenleri yukarıda yazdığımız sebeplerden oluşur.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.