Hoşgeldiniz.

ideografik yazının özellikleri Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Yazının Kullanımı Bilimsel Yazı Nedir - Bilimsel Yazının Özellikleri Nelerdir Yazının Bulunuşu ve Gelişimi Yazının

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  ideografik yazının özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  ideografik yazının özellikleri

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İdeografik Yazı (İdeogram)
  İdeografik Yazı
  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  İdeogram örneği-1
  İdeogram ya da ideografik yazıda kelimenin harfleri gösterilmeden doğrudan doğruya fikri ifade eden işaret olarak tanımlanmakta olup, kısaca, Çince, Japonca gibi bazı yaşayan dillerdeki veya eski Mısır dili gibi bazı ölü dillerdeki, harflerin (fonogramların, sesi temsil eden işaretlerin) bulunmadığı yazı sistemlerinde kullanılan, bir sözcüğü veya bir fikri temsil eden grafik semboldür.Terim Yunanca’da fikir anlamındaki idea (ἰδέα) sözcüğü ile yazmak anlamındaki grafo (γράφω) sözcüğünden türetilmiştir.
  Günümüzde aynı anlama gelmek üzere logogram terimi de kullanılmaktadır. Bu yüzden günümüzde ideogramların bulunduğu yazı sistemlerine logografik yazı sistemleri adı verilmektedir. İdeogram zaman zaman piktogram ile karıştırılır. Her ikisinde de resmetme yoluyla temsil etme sözkonusuysa da piktogram daha ziyade somut bir şeyi temsil eden bir semboldür.
  İdeogram örneği-2
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.