Hoşgeldiniz.

okul ile ilgili kompozisyon örnekleri arıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Okul sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri Okul Heyecanı ile
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 84      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  okul ile ilgili kompozisyon örnekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  okul ile ilgili kompozisyon örnekleri arıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Okul Heyecanı ile ilgili kompozisyon

  Ekin artık yedi yaşındaydı.Bu yıl okula başlayacaktıKırtasiyelerin önünden geçerken parıltılı kalemleri,ışıltılı defterleri,yumuşacık silgileri gördüğü anda minik kalbi heyecandan hızlı hızlı atmaya başlıyorduKendini vitrinin önünden alamıyorduGünler onun için çok yavaş geçiyordu çünkü o okula gitmek istiyorduHep okulu hayal ediyorduDaha önce hiç içini görmemiştiAcaba nasıl bir yerdiBir sürü arkadaşı olacaktı.Kimbilir onlarla ne oyunlar oynayacaktı.Tüm bunları düşünürken içi içine sığmıyorduAnnesiyle beraber alışverişe çıktılarEkin'e çanta,suluk,önlük ve yaka aldılarErtesi gün okul açılacaktı bütün hazırlıkları tamamladılar.


  Okulun açılacağı gün Ekin daha önce hiç kalkmadığı kadar erken kalktıAnnesinin güzelce ütülediği önlüğünü giydiYakasını taktı,beslenme çantasını eline aldı,sırt çantasını omzuna attı,dün parlattığı ayakkabısını giydiAnnesini uyandırdı.Annesi onu bu şekilde görünce saatin çok erken olduğunu neden erkenden giyindiğini sorduAnnesine Uyku tutmadığını anlattıSonra birlikte kahvaltı yaptılarokul vakti gelmiştiEkin hızla evden çıktı okula geç kalmak istemiyordu.Sınıfa girince heyecanı biraz olsun yatıştıÇünkü karşısında güler yüzlü,sevimli ve canayakın bir kadın vardıBu kadın öğretmenleriydiÖğretmen kendini tanıttıSonra herkes sırayla tanıştıÖğretmenleri hangi defterlerin alınacağını liste halinde velilere verdiSonra veliler sınıftan çıktı ve başbaşa kaldılarBir sürü çocuk ağlıyorduEkin buna bir anlam veremediÖğretmenleri onlara bugün oyun oynatacağını söylediÇünkü okul kitapları daha gelemişti.Altı dersin ne kadar hızlı geçtiğini anlayamadı EkinBirden çıkış zili çaldı ve herkes evine dağıldıO minicik adımlarıyla hoplaya zıplaya eve geldiAnnesiyle öğretmenin istediklerini aldılarEkin çok mutlu olmuştuOkulu çok seviyordu.Derslerini hiç aksatmıyorduArtık onunda pırıltılı defterleri,yaldızlı kalemleri,yumuşacık silgisi vardı.

  Ekin büyüdü liseyi bitirdi ve üniversiteyi okuduMesleğini çok severek yaptıHayatı boyunca hiç sıkıntı çekmedi çünkü okumayı seviyordu.Bol zamanı olunca hep kitap okuyorduSiz de Ekin gibi olmak istiyorsanız çalışmaktan bıkmayın.Her zaman okula başladığınız ilk günki gibi mutlulukla çalışın Hoşçakalın.. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. OKUL SEVGİSİ

  Okula başlayış ve okulda geçirilen ilk ayların, bazen çok girgin kalabalığa alışık çocuklarda bile bir çekingenlik yarattığı bilinen olaylardandır. Bu çekingenlik çocuğun kendini yalnız hissetmesine ve bunun neticesi olarak da okuldan sıkılmasına sebep olur. Eğer bu durum uzun müddet devam eder çocuk okula alışamazsa o zaman üzerinde durup sebeplerini aramak lazımdır. Anne, kendi işini yapabilmek veya dinlenmek için çocuğun okula gidişini bir fırsat olarak kabul eder, bunu da çocuğa hissettirirse, hele çocuğun kendisinden daha küçük, evde kalan bir kardeşi de varsa bu davranış çocuğun içinde bir kıskançlık yaratacağından okula gitmeyi istemez ve okulu kendisini evden ayırdığı için sevmez. Çocuk okulda olduğu zaman evdeki oyuncaklarına ve şahsi eşyalarına evde kalan kardeşinin dokunmayacağından, onlara zarar vermeyeceğinden de emin olmalıdır. Ancak o zaman okulda evi düşünmeden kendini derslerine verip derslerini takip edebilir.

  Çocuğa ayrılık güç geliyorsa, bu ara sıra, onu kendisinin sevdiği, tanıdığı bir akraba veya arkadaşına bırakıp, anneden uzakta 3–4 saat geçirtilerek kısa ayrılıklara alıştırılıp okulda geçecek zamanın çok güç gelmemesi sağlanmalıdır.

  Çocuk sıkça ağlayarak okula gitmek istemediği zamanlar anne anlayışlı davranıp çocuğa ne şiddet ne de müsamaha göstermelidir. Bu halin çocukta yerleşmemesi için en iyi çare onunla hasbıhal ederek oyalayıp okula götürmektir. Okulda öğretmeni ile de konuşup çocukta bu sıkıntılar geçinceye değin kendisine yardımcı olması rica edilirse çocuk bu isteksizlikten kısa zamanda kurtulup, okulunu, arkadaşlarını ve öğretmenlerini sever.

  Evlatlarımızın istiqballeri ilkokul sıralarında şekillenmeye başlayacaktır. Veli öğretmen ilişkisini sağlıklı bir şekilde tesis edip yavrumuzun bu zor günlerinde ondan ilgi ve sevgimizi esirgememeliyiz. Kantarın topuzunu da sağlıklı ayarlamalı ve ne şımarmasını ne de bunalmasına fırsat vermemek durumundayız.

  Bilal Atış


 5. Kayıtsız Üye

  çok güzel kompozisyon


 6. Kayıtsız Üye

  okul kompozisyonu bir harika olmuş saolun


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.