Hoşgeldiniz.

Kişisel bakım yaparken kullanılan kaynakların tutumlu kullanımıyla ilgili slogan lazım ban Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Kişisel bakım ile ilgili slogan Kişisel bakım
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 12      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kişisel bakım yaparken kullanılan kaynakların tutumlu kullanımıyla ilgili slogan

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kişisel bakım yaparken kullanılan kaynakların tutumlu kullanımıyla ilgili slogan lazım ban

  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kişisel bakım yaparken kullanılan kaynakların başında su gelir, suyun tasarrufu..

  · Diş fırçalarken, tıraş olurken suyu kapatın. Kullanılmadığı halde açık bırakılan su harcaması, yılda kişi başına ortalama 12 tondur.

  · Daha kısa duş alın. 5 dakikalık bir duş sırasında ortalama 60 litre su harcanır. 4 kişilik bir ailenin her bir ferdi duş süresini 1 dakika azaltırsa yaklaşık 18 ton suyu kurtarır.

  · Sifonu gereksiz yere çekmeyin. Dört kişilik bir ailenin fertleri günde bir kez sifonu amacı dışında çekerse, yılda 16 ton su harcamış olur.

  · Duş başlığını, yeni çıkan ve suyu daha iyi püskürten ekonomik duş başlıklarıyla değiştirin. Böylece suyu daha az açarak daha tazyikli suyla duş alınabilir.

  · Muslukların su kaçırmadığından emin olun, gerekirse de tamir ettirin. Saniyede bir damla damlayan musluk, yılda 1 ton su harcar.

  · Su kaçaklarını engelleyin. Ev ya da apartmanınızdaki su borularını yenileriyle değiştirin ya da tamir ettirin. Eski tip borular tonlarca su kaybına neden olur.

  · Çamaşır makinesini ekonomik kullanın. Tek bir çalıştırmada yaklaşık 176 litre su harcayan çamaşır makinesi haftada bir kez bile az kullanılsa, yılda 9 ton su tasarruf edilir.

  Unutmayın! Bunları yaparsanız hem su faturanızı düşük tutarsınız, hemde Diyarbakır'ımızın ilerde doğabilecek su kuraklığının önüne geçmiş oluruz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.